Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Festyn Rodzinny w Ogrodach Plebańskich w Olsztynie

Data publikacji 18.06.2018

W dniu wczorajszym w podczęstochowskim Olsztynie odbył się festyn rodzinny z udziałem policjantów oraz Sznupka. Podczas imprezy rozmawiano z dziećmi na temat bezpieczeństwa wczasie wakacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Wczoraj policjanta z ruchu drogowego mł.asp. Sabina Chyra-Giereś wspólnie ze st.post. Danielem Mękarskim uczestniczyła w pikniku rdzinnym w Ogrodach Plebańskich w podczęstochowskim Olsztynie. W trakcie imprezy odbył się mecz piłki nożnej policjanci - księża, dorośli mogli przejść się w alkogooglach. Dla dzieci odbywały się liczne konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się policyjna maskotka Sznupek oraz policyjny motocykl i radiowóz. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz podstawowych zasadach ruchu drogowego. Informowali o noszeniu odblasków, które rozdawali w trakcie trwania imprezy.

Oczywiście na festynie nie mogło zabraknąć policyjnych wierzchowców. Policjanci z Zespołu Konnego częstochowskiej policji czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców a dla najmłodszych były okazją do poznania policyjnych koni.

zdjęcia koni: Wojciech Mościchowski