Nie reagujesz - akceptujesz

Częstochowianie ujęli złodzieja

"Nie reagujesz - akceptujesz" to akcja, której założenia realizują częstochowianie. To bowiem dwaj młodzi mieszkańcy Częstochowy rzucili się w pogoń za złodziejem, który w sklepie wyrwał portfel 73-letniej kobiecie. Świadkowie pobiegli za przestępcą i po pościgu ujęli go a następnie przekazali mundurowym. Skradziony portfel policjanci odzyskali.

Wczoraj, około godziny 10.30 do jednego ze sklepów w częstochowskich alejach wszedł  młody mężczyzna, który udawał że ogląda towary. Gdy 73-letnia kobieta wyciągnęła portfel aby zapłacić za zakupy, sprawca wyrwał go jej z ręki. Natychmiast też uciekł ze sklepu. Na tą sytuację zareagowali świadkowie, którzy pobiegli za złodziejem. Po krótkim pościgu, 18-letni Daman J. został przez nich ujęty a następnie przekazany mundurowym. Śledczy odzyskali skradziony portfel.
Na pochwałę zasługuje postawa mieszkanców Częstochowy, którzy nie zawahali się i pomogli w zatrzymaniu złodzieja. Ich postawa może także być wzorem dla innych aby nie przechodzili obojętnie obok przestępstwa.